Otvorenje izložbe Foto-safari kulturnom industrijskom baštinom
Autor: Administrator , 19. 5. 2017.

U srijedu 17.5.2017. otvorena je fotografska izložba u Gradskom muzeju Karlovac na kojoj izlažu naši učenici i profesori, istu možete pogledati sve do 9.6.2017.

Učenice Mješovite industrijsko-obrtničke škole Karlovac Viktorija Bišćan, Ivana Herceg, Nikolina Ljubanović, Melani Milovac, Ida Priselac, Matea Prpić i njihove profesorica Danijela Oštrina i Darija Žakula sudjelovale su u dokumentiranju sadašnjeg stanja karlovačke industrijske baštine.

Gradski muzej Karlovac u suradnji s udrugom Ka-matrix, Kafotka i Mješovito industrijsko-obrtničkom školom, tijekom tri subote mjeseca ožujka, organizirao foto-safari karlovačkom industrijskom baštinom.
Cilj foto-safarija je dokumentirati neke od najzanimljivijih lokaliteta karlovačkog industrijskog krajolika te bolje upoznati prošlost grada i naučiti nešto o vremenu kada je bio jedan od vodećih industrijskih gradova u Hrvatskoj.
Lokaliteti od interesa su: Vodocrpilište Borlin, hidroelektrana Ozalj, Pamučna industrija Duga Resa, DIPd.d., željeznički kompleks kolodvora Karlovac te prostor nekadašnje Jugoturbine i Karlovačke tvornice kože.

Fotografije s izložbe možete pogledati u fotogaleriji.

Danijela Oštrina, mag. ing. techn. graph.