Međužupanijsko natjecanje učenika frizera
Autor: Administrator , 1. 3. 2016.

19. veljače 2016. održano je u Obrtničkoj školi Opatija Međužupanijsko natjecanje učenika frizera. Na natjecanju su sudjelovale sljedeće škole: Mješovita industrijsko-obrtnička škola Karlovac i Obrtnička i tehnička škola Ogulin iz Karlovačke županije, Strukovna škola Pula iz Istarske županije te Obrtnička škola Opatija iz Primorsko-goranske županije.

Učenici su se natjecali u ženskim i muškim kategorijama. Svaka kategorija sastojala se od dva dijela - pismenog dijela stručno teorijskog sadržaja i praktičnog rada u izradi dnevnih i večernjih frizura. Ukupni rezultati proizlaze iz zbrajanja bodova od tri suca i zbrajanja bodova iz pismenog dijela ispita.

Učenice 3.E razreda Mješovite industrijsko-obrtničke škole Karlovac Ana Perajica, Marijana Đurić, Albina Neziri i Lorena Herceg natjecale su se u muškim i ženskim kategorijama. Mentor učenica je Davorka Sajevac.

U ženskoj su se kategoriji natjecale učenice Ana Perajica i Marijana Đurić dok su se u muškoj kategoriji natjecale učenice Lorena Herceg i Albina Neziri. Osvojenim 1. i 2. mjestima u muškoj kategoriji učenice Lorena Herceg i Albina Neziri stekle su pravo sudjelovanja na Državnom natjecanju koje će se održati u travnju.

1.mjesto - Lorena Herceg
2.mjesto - Albina Neziri

Brojne fotografije s natjecanja dostupne su ovdje.