Projekt KA-RADDAR
Autor: Administrator , 14. 11. 2022.

Mješovita industrijsko-obrtnička škola sudjeluje u projektu KA-RADDAR s ciljem povezivanja obrazovnog i gospodarskog sustava Karlovačke županije i usmjeravanja učenika prema deficitarnim zanimanjima na tržištu rada.

Projekt KA-RADDAR potiče razumijevanje društvene vrijednosti rada, upoznaje učenike osnovnih škola s mogućnošću prijave za stipendiju i financiranja školovanja (nastavnog materijala, smještaja u učeničkom domu, prijevoza, radne obuće i odjeće), mogućnošću zapošljavanja nakon školovanja i/ili pokretanja vlastitog posla te potiče razvoj praktičnih vještina i poduzetničkog duha.

Uz predavanje stručnih predavača, sadržaji aktivnosti su interaktivni, uključuju posjete tvornicama, poduzetnicima i proizvodnim pogonima, obilazak i praktični rad unutar praktikuma.

MIOŠ sudjeluje u Projektu s 3 radionice: "Slano i slatko", "Majstor Mato" i "Bob graditelj" u kojima će učenike osnovnih škola upoznati sa sljedećim deficitarnim zanimanjima u našoj Županiji: pekar, mesar, soboslikar-ličilac, autolakirer, tesar, zidar, keramičar, monter suhe gradnje. Na radionicama će učenici aktivno sudjelovati, odnosno raditi na poslovima u djelokrugu tih zanimanja pri čemu će dobiti jasniju sliku budućeg zanimanja.

Partneri u tom projektu su nam Wienerberger i PPK, čije će pogone učenici i posjetiti.

Radionice se organiziraju subotom od 9 do 13 h, a učenici osnovnih škola raspoređeni su u 8 grupa.

Dana 12. studenog održali smo radionice i predavanja za zanimanje tesar i soboslikar-ličilac pod vodstvom profesora Juraja Dijaneževića, Davorke Eminović i Maje Jurčević. Fotografije radionice možete pogledati u našoj fotogaleriji.