Utrka mladih majstora s tačkama oduševila sve na Obrtničkom sajmu – zabava na Trgu tek kreće…
Autor: Administrator , 22. 9. 2017.

Obrtnički sajam je danas prijepodne bio rezerviran za zanimljivo natjecanje učenika Mješovito industrijsko – obrtničke škole koji su pokazali svoje umijeće u utrci građevinskim kolicima i ostalim vještinama pravih građevinskih radnika.

Pokrovitelj i provoditelj natjecanja je bila Reta d.o.o. a zadatak nije bio jednostavan. Trebalo je provesti punu “tačku” poligonom na Trgu bana Jelačića, a najbolji u manevriranju “tačkama” bio je učenik Dijan Erdić. Drugo je mjesto osvojio Patrik Mihalić, a treći Josip Grgurić. Da se radi o deficitarnom zanimanju pokazuje i broj natjecatelja – njih svega pet.

Po riječima tajnika Udruženja obrtnika grada Karlovca Mire Seljana, dalje će se u toku dana na Obrtničkom sajmu prezentirati strukovna zanimanja, a večer je rezervirana za nastup Rečičkih Sokola.

No ovo je tek uvertira u vikend kad će se na Trgu održati Smotra Vivodinskih vinara i Sajam kontinentalnog turizma. U subotu će na svoje doći ljubitelji tamburice  s nastupom Slavonskih lola.

Izvor: KAportal.hr