ČESTITAMO!!! Karlo Horvatić učenik 3.razreda soboslikar-ličilac dobitnik nagrade „ Faust Vrančić“
Autor: Administrator , 20. 6. 2016.

Nagradu dodjeljuje Agencija za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih prvacima na   državnim natjecanjima u strukovnim disciplinama.

Priznanje za rad dobio je i njegov mentor stručni učitelj Safet Šumar.

Agencija za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih organizira zajedničku svečanost dodjele nagrada „Faust Vrančić“ učenicama i učenicima za postignuto prvo mjesto na državnim natjecanjima  u strukovnim disciplinama. Svečana manifestacija održava se u okviru ESF projekta „Promocija cjeloživotnog učenja“ sufinanciranog od strane EU, a održat će se 17. lipnja 2016. godine u 11:00h u Kongresnom centru Forum, Radnička cesta 50, Zagreb.

Svrha svečanosti je promocija izvrsnosti strukovnog obrazovanja, podizanje njegova ugleda te jačanje njegove privlačnosti kao i isticanje njegove povezanosti s tržištem rada.  Također namjera je istaknuti važnost cjeloživotnog učenja i trajnog profesionalnog razvoja nastavnika strukovnih predmeta.

Nagrada „Faust Vrančić“ dodjeljuje se učenicama i učenicima za postignuto prvo mjesto na državnim natjecanjima  u strukovnim disciplinama, odnosno priznanja za postignuto jedno od prva tri mjesta na međunarodnim natjecanjima, smotrama, izložbama. Također dodijelit će se i zahvalnice njihovim mentorima i mentoricama za postignute izvrsne rezultate u pripremanju učenika za sudjelovanje na spomenutim događanjima.  U 2016. godini Agencija je organizirala državna natjecanja u 66 disciplina i 8 smotri radova učenika na kojima je sudjelovalo 940 učenika i 725 mentora, a nagradu Faust Vrančić će ove godine dobiti 74 državna prvaka.

Agencija svake godine organizira i svečanu manifestaciju za sve učenike i mentore koji su pokazali izniman trud i znanje na ovogodišnjim natjecanjima, čime želimo poslati poruku kako se znanje, izvrsnost i zalaganje prepoznaju i cijene. Učenici su naš najvažniji element i kriterij kvalitete obrazovanja i razlog zbog kojeg zapravo organiziramo svečanu dodjelu nagrada. Želja nam je da njihov uspjeh ne prođe nezamijećeno, već da ih ponosno predstavimo i javno pohvalimo.
Uspjehu učenika značajno doprinose i izuzetni mentori koji pomažu i podržavaju svoje učenike na putu do ostvarenja ciljeva, a Agencija prepoznaje njihov plemenit i nesebičan rad na razvoju kompetencija svojih učenika te im se javno želi zahvaliti na iznimnom trudu koji su uložili kako bi njihovi učenici postali državni prvaci.